Neurológiai gyógytornásznak lenni számomra igazi küldetés. Minden nap lehetőségem van arra, hogy segítsek az embereknek abban, hogy jobban érezzék magukat, és újra élvezhessék az életet. Érdekelnek a neurológiai betegségek, és örömmel alkalmazom a legfrissebb tudományos felfedezéseket a gyakorlatban. Különösen motiváló számomra, hogy kreatívan alakíthatom ki a gyakorlatokat és kezeléseket, figyelembe véve a páciensek egyedi igényeit és céljait.
Az, hogy kapcsolatot építhetek a pácienseimmel, és támogathatom őket a gyógyulásuk során, rendkívül fontos számomra. Büszke vagyok arra, hogy egy olyan neurológiai közösség tagja lehetek, ahol megosztjuk egymással tapasztalatainkat és tudásunkat, támogatva ezzel egymás fejlődését. A neurológiai gyógytorna nem csupán egy munka, hanem egy szenvedély és küldetés, amelyet minden nap szívvel-lélekkel végzek.
A neurológiai rehabilitáció gyógytornával az idegrendszeri károsodásokból származó mozgás- és funkciózavarok javítását célozza. Ez különösen fontos lehet olyan állapotok esetén, mint a stroke, sclerosis multiplex, Parkinson-kór, traumatikus koponya sérülés vagy gerincsérülés.
Részletesen felmérem a beteg mozgás funkcióit, izom erősségét, egyensúlyát és koordinációját.
Az állapotfelmérés alapján személyre szabott rehabilitációs tervet készítek, amely a beteg képességeihez és céljaihoz igazodik.
A betegek aktívan részt vesznek különféle gyakorlatokban, amelyek célja az izomerő, a mobilitás, az egyensúly és a koordináció javítása. Ezek a gyakorlatok járás-, mozgás- és egyensúlygyakorlatokat, nyújtásokat, valamint finommotorikai feladatokat tartalmaznak, hogy segítsenek az idegrendszer újratanulni az elvesztett mozgásokat vagy kompenzálni a sérült funkciókat.
Szükség esetén passzív technikákat is alkalmazok, például nyújtást, izommobilizációt és masszázst a merev vagy fájdalmas területeken.
Ha indokolt, a betegek segédeszközöket, mint például járókeretet, botot vagy ortézist használhatnak a rehabilitáció során, hogy biztonságosan mozoghassanak.
Rendszeresen értékelem a rehabilitáció előrehaladását, és ha szükséges, módosítom a kezelési tervet a maximális fejlődés érdekében.
Bár a neurológiai rehabilitáció hosszú távú folyamat lehet, a rendszeres gyógytorna segíthet a betegeknek visszanyerni önállóságukat és javítani életminőségüket.
“Aranka, szeretném kiemelni az empátiádat és kreativitásodat, amelyek révén a foglalkozásod rendkívül változatos és inspiráló. Ezek a tulajdonságok segítenek engem a legjobban előrehaladni. Bátorító szavaid pedig jelentős mértékben hozzájárultak ahhoz, hogy ismét merjek buszra szállni. Mindenkinek ajánlom a szolgáltatásaidat, aki szeretne változtatni az állapotán. Nagy szakmai tapasztalatoddal segítesz a megfelelő segédeszköz kiválasztásában is.”
"Nyaki gerincvelő-sérült vagyok. Kisebb-nagyobb szünetekkel 2021 óta dolgozom együtt Arankával, akit kiváló szakembernek tartok. Teljes figyelmét a páciensnek szenteli a torna során, amelyek mindig jó hangulatban telnek. Továbbá javaslatokkal is ellát, hogy milyen feladatokkal fejlődhetek otthon a következő találkozónkig. Például a mai napig az általa bemutatott „üléses” nyújtást végzem reggelente, hogy könnyebben induljon a napom. Folyamatosan képzi magát, ami a tornák során is érződik, és a kihívásoktól sem riad meg. Minden gerincvelő-sérült sorstársamnak nyugodt szívvel ajánlom, hogy őt válassza terapeutájaként."
"Ádám vagyok, 34 éves, Th12 gerincvelő-sérült négy éve. A sérülésem után egy évvel találkoztunk először Arankával egy rehabilitációs rendelőben, és azonnal komoly kihívások elé állított. Gyors felmérés után áttértünk olyan célzott gyakorlatokra, amelyek nagyban segítették a fejlődésemet. Oldal-, előre- és hátra lépésekkel kezdtünk a korlátnál, majd későbbi alkalmak során rollátor, később pedig mankók segítségével is meg tudtam tenni ugyanezt. Számos különböző gyakorlatot végeztünk, amelyek nagyon kreatívak voltak. Mind az egyensúlyban, mind az erőnlétben jelentős fejlődést értem el, köszönhetően neki. A közös munka vele mindig fizikailag igénybe vett, de emellett a jókedv is megvolt. Sok biztatást és érzelmi támogatást kaptam tőle, ami szintén hozzájárult a fejlődésemhez. Aki nem laza átmozgatást szeretne, hanem komolyan fejlődni, annak bátran ajánlom Arankát."